Ciastolina play- doh produkt całkowicie bezpieczny dla zdrowia dziecka

Wyobraźnia maluchów nie zna granic, toteż trzeba być ostrożnym w doborze zabawek dla nich. Nie raz zdarzało się, iż dzieciaki połykały drobne elementy bądź wpychały je sobie do różnych otworów, na przykład nosa, a przez to lądowały w szpitalu.

Dla kogo jest przeznaczona ciastolina play-doh?

Bawić się tym produktem mogą dzieci od lat trzech. To dolna granica wiekowa, od której można zacząć przygodę z wyrobami firmy play-doh. Młodszym dzieciom nie powinno się umożliwiać kontaktu z ciastoliną play doh, gdyż mogą one wziąć ją do buzi, bądź się nią zakrztusić. Najlepszym rozwiązaniem jest zabawa w asyście rodziców. Oni z pewnością zadbają o bezpieczeństwo dziecka, bo zdają sobie sprawę, iż malucha w tym wieku nie można ani na chwilę spuszczać z oczu.

Czy ciastolina play- doh posiada atest ministerstwa zdrowia?

Na podstawie wnikliwych badań udowodniono, że ciastolina play- doh nie posiada żadnych sztucznych barwników, nie ma w swoim składzie żadnych substancji uczulających i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. W związku z tym otrzymała rekomendacje Towarzystwa Dermatologicznego i Centrum Zdrowia Dziecka. Mogą z niej korzystać dzieci z astmą, jak i alergiami skórnymi, gdyż jej odczyn jest całkowicie obojętny dla skóry. Nie ma zatem możliwości, by wywiązała się jakaś niekorzystna interakcja.